fbpx
Esimene Eesti disainmööblit koondav mööblipood
SEOS valgustid koos Eesti Vabariigi vapiga

SEOS

SEOS valgustid – Vormides valgust

1997 aastal asutatud SEOS Valgustus OÜ on tegutsenud valgustuse alal juba üle 25 aasta. Põnevad väljakutsed ja usaldavad tellijad on andnud neile võimaluse areneda ja särada.

Näiteid SEOSe teostatud valgustitest võib näha Eesti saatkondades Helsingis, Roomas ja Berliinis, Estonia Teatris, Jaani Kirikus Peterburis, Hotellis Albert Riias, Hotellides Nordic Hotel Forum, Hilton Park ja Radisson Collection Tallinnas, Skype Tallinna kontori aatriumis, Rocca Towers aatriumis, Skyon aatriumis jpm. asukohtades üle kogu maailma.

Valgustite disain, tootearendus ja valmistamine toimub Eestis.

 

SEOS looja / peadisainer
Tõnis Vellama
Tõnis on valgustite disainile pühendunud alates Kunstiakadeemia lõputööst – välisvalgusti sari, millest teostatud osa oli Rahvusraamatukogu peasissekäigutee valgustid.

Enne oma ettevõtte asutamist on Tõnis töötanud viis aastat Taani disainibüroos Jacob Jensen Design ja viis aastat Norra valgustitootja Glamox Eesti tehase disainerina.

Ta on SEOS Valgustuse autorikollektsiooni looja ja paljude ühiskondlike ruumide originaalvalgustite autor, mille hulgas on kontserdisaale, hotelle, saatkondi.

Tõnise üheks stiilinäiteks on moodsad lühtrid, kus on kombineeritud klassikaliste lühtrite vorm uusimate valgustehniliste võimalustega. Tema käekirja võiks tinglikult nimetada terminiga romantiline minimalism.

SEOS valgustid on osalenud paljude Eesti disaini tutvustavate näituste väljapanekutes üle maailma.

Kliki Siia, et tutvuda SEOS valgustitega.

tutvu meie koostööpartneritega:

tutvu meie koostööpartneritega:

Scroll to Top